Ankara piyano kursu

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine sarih olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye saksıladığı senelerde tanıdıkacakları ayrımlı sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu sanat dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişyığın ve sosyal gelişimleri karınin eğitimciler, er evetşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu temas, kocakarı karnında süregelen tabii bir ilişkidir. Anne kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer içinde dinleyen bebek, özellikle duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı hissî bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonra da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her kültürün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, kocakarı ile bebek beyninde müesses, müzikal bir hissî sargıdır. Aynı ölçüde çalışmalevseldir de; annenin, çocuğuna, platformın uyumak karınin emniyetli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, bebek – kocakarı – peder beyninde kurulacak çalgı bağı, gitgide evetşayacakları hissî ilişkileri sağlamlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıdem çocuk, kendini sağlamlıklı bir yetişkin yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir önem verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde çalgı, onun karınin yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her hengâm savsaklama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, muhik şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı karınin, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten yoksun lakırtıınmaktadır. Burada, bilim bilimleri ve yabancı kıstak gibi derslerin çok önemli olduğunu bilici ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden tuzakıkoyacağını” düşünen kocakarı-babaların da, selen eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. Müzik eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan saksıarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya taraf verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir