Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan yoklama esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı değsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Uymaçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram kontaksı istediği için şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çkoparmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Nite Son Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen eşhas için ne yazık ki çok zait muamele bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok zait dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasta ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Reçete: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değsoruntirin ve hemen peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Reçete: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap şifreniz değsoruntiğinde yahut kullanıcı adınız değsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değsoruntirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değsoruntiren sen değilsen, hesabını güvene hile” ya da ara sıra “değsorunikliği sonuç hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız ama çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini değsoruntirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir